Raport izraelskiego wywiadu ujawniony: Jednostka 8200 miała wcześniej informacje na temat planów Hamasu

Jednostka wywiadowcza 8200 poinformowała w swoim dokumencie, niespełna trzy tygodnie przed atakiem terrorystycznym, że doborowe siły Hamasu prowadzą manewry, ćwicząc atak na cele wojskowe i kibuce na południu Izraela — relacjonuje francuski dziennik, cytując izraelskiego nadawcę KAN.

Wicemistrz Izraela miał grać w Polsce. Nagła zmiana decyzji władz. „Względy bezpieczeństwa” Dowódcy odpowiedzialni za wywiad skoncentrowany na Strefie Gazy znali ten raport, który ostrzegał, że Hamas ma zamiar uprowadzić „200 do 250 osób” — podał KAN, powołując się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Atak Hamasu na Izrael. Netanjahu nie chce dochodzenia „Le Figaro” przypomina, że premier Izraela Binjamin Netanjahu z uporem odmawia otwarcia oficjalnego dochodzenia w sprawie ataku Hamasu z 7 października 2023 r. i ewentualnych zaniedbań ze strony izraelskich służb odpowiedzialnych za wywiad i bezpieczeństwo narodowe.

Izraelskie media: Binjamin Netanjahu rozwiązał gabinet wojenny. Na pytania francuskiego dziennika dotyczące informacji ujawnionych przez KAN rzecznik Sił Obronnych Izraela odpowiedział, że armia „prowadzi śledztwo w sprawie wydarzeń z 7 października i tego, co je poprzedzało”.

— Celem dochodzenia jest wyciągnięcie wniosków z tego ataku, a wnioski zostaną przedstawione opinii publicznej z całą przejrzystością — dodał rzecznik.

Zasadzka Hamasu. Nie żyje ośmiu izraelskich żołnierzy.