Dorota Gawryluk jako kandydatka na prezydentkę? Polsat zdecydował się na wydanie oświadczenia


Jak już wcześniej informowaliśmy, Dorota Gawryluk, Szefowa Wydarzeń i Polsatu News wydała w swoich mediach społecznościowych oświadczenie w sprawie łączenia jej z kandydowaniem w wyborach prezydenckich. Wszystko przez plotki, które pojawiały się od lutego w przestrzeni publicznej.

Według informatorów Wirtualnej Polski, „Lepsza Polska” to także nazwa programu publicystycznego wspomnianej dziennikarki. Dziennikarka. W lutym pierwsze sondarze dawały Dorocie Gawryluk minimalne szanse – uzyskiwała 0,2 procent oraz 1,89 procent. Miesiąc później, politycy Prawa i Sprawiedliwości nieoficjalnie mówili, że start dziennikarki w wyborach prezydenckich jest niemal przesądzony, ale nie dawali jej szans na więcej niż 10 procent.

Polsat wydał oświadczenie.

„Dziennikarze nie będą startowali”.

W poniedziałkowe popołudnie stacja opublikowała oficjalny komunikat w tej sprawie. Publikujemy pełną jego treść.

„Dorota Gawryluk nie będzie brała udziału jako kandydatka w najbliższych wyborach prezydenckich. Telewizja Polsat, ani żaden z jej dziennikarzy nie bierze udziału w jakiejkolwiek kampanii politycznej, w tym wyborczej. Polsat pozostaje i pozostanie najbardziej obiektywną i rzetelną stacją telewizyjną w Polsce. Dziennikarze Telewizji Polsat wykonują swoją pracę w sposób obiektywny, rzetelny i niezależny. Fakt, że różne osoby, w tym pracownicy firm konkurujących z Telewizją Polsat i należąca do Polsatu Interia próbują rywalizować z nami poprzez anonimowe doniesienia i wpisać nas w związki czy to z lewą, czy z prawą stroną sceny politycznej, jest działaniem wykraczającym poza standardową, zgodną z dobrymi obyczajami i fair rywalizacją. Szczególnie wpisywanie jednej z dziennikarek Telewizji Polsat w wyścig prezydencki, który nawet jeszcze nie rozpoczął się i umieszczanie jej nazwiska w publikowanych sondarzach jest manipulacją. To, o czym możemy zapewnić, to fakt, że dziennikarze pracujący w Telewizji Polsat nie będą startowali w wyborach prezydenckich, parlamentarnych czy samorządowych. Tymczasem zapraszamy do oglądania w najbliższy czwartek ostatniego przed wakacjami odcinka programu 'Lepsza Polska’ Doroty Gawryluk na antenach Telewizji Polsat”.