Decyzja podjęta! Drużyna z Izraela planuje występy w Łodzi. Odpowiedź miasta pozytywna

Ze względu na wojnę izraelsko-palestyńską wicemistrzowie Izraela musieli sobie znaleźć „domowy” obiekt poza krajem. W niedzielę klub poinformował, że będzie rywalizować na stadionie ŁKS-u. Spora część wyraziła w komentarzach swoje niezadowolenie. Izrael oskarżany jest o zbrodnie wojenne na Palestyńczykach.

Na początku kwietnia w wyniku izraelskiego ostrzału zginął polski obywatel, zaangażowany w pomoc humanitarną. Maccabi Hajfa zagra w Łodzi? Jest deklaracja miasta. W poniedziałek oświadczenie w sprawie opublikowała Miejska Arena Kultury i Sportu w Łodzi. „W odpowiedzi na medialne doniesienia dotyczące rozgrywania przez Maccabi Hajfa na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, Miejska Arena Kultury i Sportu informuje, że mecze się [w tym miejscu] nie odbędą. Nie są też planowane inne mecze izraelskich drużyn na pozostałych łódzkich obiektach” – czytamy.

„Stadion Miejski im. Władysława Króla w Łodzi, został wytypowany przez UEFA oraz PZPN jako obiekt spełniający restrykcyjne wymogi dotyczące organizacji meczów w Europejskich Pucharach UEFA. Na drodze negocjacji prowadzone były rozmowy o potencjalnym najmie stadionu na potrzeby organizacji tych rozgrywek. Umowa w tej sprawie nie została jednak podpisana i do jej podpisania nie dojdzie” – wyjaśniono.

Na koniec zaznaczono, że priorytetem przy podejmowaniu tego typu decyzji jest bezpieczeństwo mieszkańców miasta.