Błaszczak zachęca ministra obrony do działania. „Czas zrobić gest odwagi”

Popularne miejsca, które odwiedzają turyści, są najczęściej obiektem zainteresowania polityków. Mariusz Błaszczak, członek PiS, zaapelował do ministra obrony narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza, aby podjął działania w stosunku do partyjnych kolegów, którzy umożliwiają aktywistom przekraczanie granicy.

Achetować pomoc humanitarną od przekraczania granicy

Lider Trzeciej Drogi, Władysław Kosiniak-Kamysz, podczas programu „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News, wezwał aktywistów na granicy z Białorusią do rozważnej pomocy, bez wskazywania łatwiejszych miejsc do przekroczenia granicy, gdzie nie ma obecności polskich żołnierzy.

Mariusz Błaszczak z kolei apeluje do szefa MON, aby oddzielił pomoc humanitarną od pomocy w przekraczaniu granicy. Były minister obrony narodowej wspomina także o reakcji kolegów z Platformy Obywatelskiej. Organizacje działające przy granicy pomagają nielegalnym migrantom przedostać się na polską stronę, co stanowi zagrożenie dla żołnierzy i funkcjonariuszy na miejscu.

  1. Kosiniak-Kamysz zwrócił się także do lidera Trzeciej Drogi, aby stanął w obronie bezpieczeństwa.
  2. „Niech Pan w końcu uderzy pięścią w stół i postawi się koalicjantowi, który naraża bezpieczeństwo nas wszystkich” – apeluje Błaszczak.