Atak na trzy miejsca kultu i posterunek policji w Rosji. Ofiary śmiertelne w serii strzelanin.

Jak podaje rządowa agencja RIA Nowosti, synagogę i cerkiew ostrzelano z broni automatycznej.

Według informacji wydziału dyżurnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Dagestanu, około godziny 18:00 czasu lokalnego w Derbent nieznane osoby ostrzelały z broni automatycznej synagogę i cerkiew – przekazała szefowa służby prasowej MSW Dagestanu Gajana Gariewa.

Według doniesień synagoga stanęła w płomieniach. MSW poinformowało, że w cerkwi zginął 66-letni duchowny i jeszcze jedna osoba.

Zamachy w Dagestanie

Nie żyje sześć osób. RIA podaje, że jednocześnie w stolicy Dagestanu Machaczkale doszło do ataku na posterunek. W sieci pojawiły się nagrania z miasta, na których widać ubrane na czarno osoby oddające strzały w kierunku. Początkowe informacje mówiły o śmierci dwóch policjantów w zamachach.

Obecnie media podają, że łącznie zginęło sześciu funkcjonariuszy. 16 osób zostało rannych. Rosyjskie media państwowe podały, że w Machaczkale oddział antyterrorystyczny zlikwidował dwóch terrorystów.

Władze Dagestanu zaapelowały do mieszkańców o spokój. MSW informuje, że powołano sztab kryzysowy. Na terenie republiki ogłoszono reżim operacji antyterrorystycznej.

Przywódca Dagestanu Siergiej Mielikow powiedział, że atak jest próbą destabilizacji sytuacji społecznej.