Natalia Kaczmarek ustanawia rekord kosmiczny - największy od 37 lat!

Podczas Memoriału Czesława Cybulskiego w Poznaniu wystartowała na nietypowym dla siebie dystansie, a więc w . Specjalistka w dwa razy dłuższych biegach pokazała się jednak ze znakomitej strony i została najszybszą Polką od 37 lat.

Natalia Kaczmarek przekracza kolejną barierę. Najlepszy wynik w Polsce od 37 lat Kaczmarek w Poznaniu nie tylko wygrała bieg na 200 metrów, ale zrobiła to ze znakomitym czasem 22,70 sekundy. Profil Athletics News w serwisie X zauważył, że to najlepszy wynik w aż od 37 lat. Poprzednio tak dobrze biegała Ewa Kasperzyk, która w 1987 roku uzyskała m.in. 22,52 sekundy.

Oprócz tego Natalia Kaczmarek wskoczyła do ścisłej czołówki polskich sprinterek i jest trzecia w tabeli wszech czasów. Szybciej od niej na 200 metrów biegały tylko wspomniana Ewa Kasperczyk (22,13) oraz Irena Szewińska (22,21). Najlepszy wynik Kasperczyk jest równocześnie rekordem Polski na tym dystansie.

„Cześć, chciałbym bardzo podziękować w Poznaniu za super doping. Jak widać, pomógł, bo jest to mój nowy rekord życiowy na 200 metrów” – powiedziała biegaczka w materiale wideo opublikowanym przez organizatorów w mediach społecznościowych. Kaczmarek do rekordu kraju zabrakło 0,49 sekundy. Taki wynik wystarczył jej jednak do spokojnego ogrania rywalek w swoim biegu. Druga w tym starcie była Bianca Williams (23,24), a trzecia Martyna Kotwiła (23,27). Tuż za podium uplasowała się (23,28).