Wiatr zerwał z hakiem dmuchane zamki. Incydent na imprezie plenerowej w regionie Wielkopolski.

4 osoby zostały ranne w Radgoszcz (woj. wielkopolskie), gdy w sobotni wieczór silny podmuch wiatru poderwał dwa dmuchane zamki, będące jedną z atrakcji lokalnego festynu. Poszkodowani to troje nastolatków oraz trzylatek.

Około godz. 20:00 w sobotę silny podmuch wiatru, towarzyszący burzy, poderwał dwa dmuchane zamki, które były jedną z atrakcji festynu w Radgoszczy (pow. międzychodzki, woj. wielkopolskie). Oficer prasowa tamtejszej policji mł. asp. Justyna Rybczyńska przekazała, że jeden z dmuchanych wichurę przeciągnęła przez boisko, na którym odbywał się festyn, raniąc dwie osoby – 17-latkę i trzylatka.

Drugi dmuchaniec został przeciągnięty przez wiatr na posesję, która znajduje się przy boisku. Na posesji odbywała się prywatna impreza okolicznościowa. Tam również zostały poszkodowane dwie osoby – 18-latek i 13-latka – opisała policjantka. Dodała, że najpoważniejsze obrażenia odniósł poszkodowany 18-latek.

Policjanci kilka godzin pracowali na miejscu, by ustalić przyczyny wypadku. Oficer dyżurny wielkopolskiej PSP informował późnym wieczorem w sobotę, że najwięcej zgłoszeń, dotyczących usuwania skutków przechodzących nad regionem burz, odnotowano właśnie w rejonie powiatu międzychodzkiego. Strażacy interweniowali tam 11 razy.

W sobotę w Wielkopolsce obowiązywały wydane przez IMGW alerty pierwszego i drugiego stopnia, ostrzegające przed burzami.