Starogard Gdański. Policja zatrzymała dwóch nastolatków w wieku 13 i 14 lat w związku z incydentem pobicia na boisku szkolnym.

Wieści przekazane we wtorek 9 lipca informują, że policjanci z Starogardu Gdańskiego (województwo ) zatrzymali dwie osoby związane z pobiciem siedemnastolatka, do którego doszło na boisku szkolnym. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych w poniedziałek i we wtorek 13- oraz 14-latka. Jak wyjaśnił asp. sztab. Marcin Kunka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim, podejrzani ci mogą mieć związek z pobiciem 17-latka.

Pobity nastolatek został przewieziony do szpitala, gdzie po badaniach mógł wrócić do domu. Sprawcy mieli założone kaptury na głowach, a ich twarze były skryte podciągniętymi koszulkami. Według informacji policji, uczestnicy zajścia mogli być ze sobą zaznajomieni wcześniej. Rzecznik policji zapewnił, że sprawa jest nadal rozwijająca się.

Z kolei w Legionowie pojawiło się niedawno brutalne nagranie ukazujące grupę młodych osób, które przyglądały się, jak jeden z chłopców atakuje leżącą osobę. Policjanci szybko zidentyfikowali 17-latka, który dokonywał aktów agresji. Młody mężczyzna został aresztowany, a mundurowi, analizując nagrania, ustalili tożsamości pozostałych świadków zajścia. Efektem tych działań było zatrzymanie siedmiu osób, w tym dwóch 17-latków, którzy staną przed sądem jako osoby dorosłe.

Jesteś świadkiem przemocy lub masz podejrzenia, że komuś dzieje się krzywda?

W takiej sytuacji natychmiast skontaktuj się z lokalnymi służbami mundurowymi i zgłoś incydent. Pamiętaj, że przemoc jest nieakceptowalna i każdy powinien być bezpieczny. Nie bądź obojętny wobec przemocy – reaguj zdecydowanie i pomóż tym, którzy mogą potrzebować wsparcia.