Reakcje na decyzję dotyczącą Piszczka wywołują lawinę komentarzy. To naprawdę zaskakujące.

Po zakończeniu profesjonalnej kariery Łukasz Piszczek powrócił do rodzinnego LKS-u Goczałkowice-Zdrój, gdzie został grającym trenerem.

Już od dawna mówiło się, że lada moment legendarny reprezentant Polski odejdzie do większego klubu, aby samodzielnie pokierować drużyną np. z ekstraklasy.

„Bardzo się cieszę, że wracam do Borussii Dortmund, tym razem w roli asystenta trenera. Dziękuję za zaufanie” – komentował 66-krotny kadrowicz.

Eksperci podsumowali ruch Piszczka:

  1. Są zgodni „Cieszę się, że nie polska ekstraklasa! Łukasz Piszczek TOP. Powodzenia” – napisał Piotr Majchrzak ze Sport.pl.

  2. „Łukasz Piszczek asystentem Nuriego Sahina w Borussii Dortmund – fenomenalna informacja. Oby to był początek drogi, która zakończy się zatrudnieniem polskiego trenera w TOP5, na co czekamy od tylu lat. Łukasz, powodzenia!” – napisał redaktor naczelny TVP Sport Sebastian Staszewski.

  3. „Łukasz Piszczek wchodzi w trenerkę z drzwiami. Piękna historia. Powodzenia” – czytamy na profilu X Mateusza Borka, który niezwykle rzadko udziela się na tej platformie.

  4. „Ruszyli. Łukasz Piszczek – asystent w BVB. Przemek Łagożny – . Przemek Małecki, Alex Trukan – . Jak Europa nie chce nas wpuścić głównym wejściem, to wejdziemy bocznym.” – napisał humorystycznie Łukasz Olkowicz z Przeglądu Sportowego Onet.

  5. „Myślę, że każdy, kto choć trochę zna Łukasza wie, jak on jest zafiksowany i jak będzie fantastycznym trenerem w przyszłości. Jestem o tym przekonany” – komentuje Michał Zachodny, cytowany przez Meczyki.pl.

  6. „Łukasz Piszczek asystentem Nuriego Sahina w Borussii Dortmund. Pierwszy polski trener, który wskoczy na naprawdę wysoki poziom w Europie?” – pyta Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl.

  7. „Wielka duma, że to Polak tak związany z naszym zespołem obejmie to stanowisko. Łukasz chyba lepiej nie może rozpocząć swojej trenerskiej drogi w profesjonalnym futbolu” – dodaje Oskar Sikorski.

  8. „Potężne info! Łukasz Piszczek asystentem Nuriego Sahina! I już wiemy, że przynajmniej w polskiej fanbazie BVB Sahin będzie miał ogromny kredyt zaufania” – ocenia Maciej Iwanow z „Tygodnika Piłka Nożna”.