Agata Meble padło celem ataku hakerów. Jak postępować w takiej sytuacji?

Agata Meble to popularna sieć sklepów i jeśli robiliście tam zakupy, to nie mamy dobrych informacji. Spółka padła ofiarą ataku ze strony hakerów. To oznacza, że , choć to na razie nie zostało jeszcze potwierdzone.

Co dokładnie się stało? Atak hakerski na Agata Meble Spółka Agata Meble niedawno miała problem z obsługą kontrahentów. Potem sieć wysłała do nich wiadomość, którą widać poniżej. W niej poinformowano o naruszeniu ochrony danych, co było skutkiem utraty kontroli nad infrastrukturą, do której włamali się hakerzy.

Finalnie , ale na razie nie można mówić o wycieku. Nie wiadomo, czy zostały one skopiowane przez osoby, które dokonały ataku. Warto jednak dodać, że firma na własnej stronie o zaistniałej sytuacji ostrzega również klientów. Warto więc zachować ostrożność.

W ostatnich dniach system informatyczny Agata S.A. nie działał poprawnie na skutek przeprowadzonego ataku hakerskiego… Zgodnie z procedurą bezpieczeństwa weryfikujemy obecnie, czy nieuprawniony podmiot uzyskał dostęp do danych klientów.

Klienci Agata Meble powinni zachować czujność Sklep zwraca uwagę na najgorszy ze scenariuszy, w którym dane mogłyby zostać przejęte przez hakerów i następnie wykorzystane do niecnych celów. Agata Meble informuje klientów, że powinni zachować czujność wobec nieznanych telefonów czy wiadomości , których celem jest wyłudzanie.

Oczywiście na tym nie koniec środków zaradczych, które warto podjąć. Z pewnością pod uwagę należy brać zastrzeżenie numeru . Po to, aby ktoś na podstawie naszych danych nie próbował zaciągnąć pożyczki. W ostatnim czasie i jest to bardzo prosta czynność, którą można z poziomu aplikacji .

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym spółki Agata Meble i czekamy na odpowiedź. Gdy tylko uda nam się uzyskać dodatkowe informacje, to uzupełnimy artykuł. W ostatnim czasie o atakach hakerskich na różne podmioty w Polsce było głośno m.in. za sprawą .