Poseł partii Suwerenność Polski pozbawiony immunitetu - w sieci gwałtowna reakcja: "Czeka go nowa piątka od Kaczyńskiego"

Głosowanie poprzedziło zamieszanie na sali plenarnej. Głos chciał zabrać sam Michał Woś, jednak marszałek Hołownia mu tego nie umożliwił. Na mównicy pojawili się m.in. Jarosław Kaczyński i Michał Wójcik, a posłowie większości sejmowej krzyczeli w kierunku Wosia: „Do paki, do paki”. Wzburzonych parlamentarzystów uspokajał marszałek Szymon Hołownia. — Niewinni nie mają się czego obawiać — powiedział.

Michał Woś bez immunitetu. Pierwszy komentarz Donalda Tuska. Zbigniew Ziobro: Woś zrobił wielką rzecz. Decyzję posłów komentują politycy z obu stron sceny politycznej. „Sejm pozbawił Wosia z Suwerennej Polski immunitetu. Dobry koniec tygodnia” — napisał były minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. „Donaldowi Tuskowi i jego zorganizowanej grupie nie o przestrzeganie prawa chodzi, a o zemstę i wywołanie strachu, by już nikt nigdy nie zajmował się korupcyjnymi aferami w ich środowisku. Michał Woś zrobił wielką rzecz dla poprawy bezpieczeństwa naszego państwa i za to chcą go teraz ukarać!” — napisał Zbigniew Ziobro, były szef resortu sprawiedliwości.

„Łapówkarze są w szeregach KO, a mnie ścigają za to, że CBA zostało legalnie dofinansowane i kupiło sprzęt do ścigania m.in. łapówkarzy” — stwierdził sam zainteresowany, Michał Woś. „Sprawiedliwość. I prawo. Tak właśnie w praktyce wygląda przywracanie prawidłowego znaczenia tym słowom. Nikt kto maczał swoje paluchy (i kolana) w przekrętach na publicznych pieniądzach nie może spać spokojnie” — napisał Krzysztof Śmiszek z Lewicy. „»Uśmiechnięta« koalicja uchyliła immunitet M. Wosiowi za to, że na podstawie przepisu prawa przekazał środki na program umożliwiający wykrywanie przestępców (pedofilów, morderców). Prawidłowość jego działań potwierdzili wybitni profesorowie. Dzisiejsza władza jest patologiczna” — stwierdził partyjny kolega Wosia, Michał Wójcik.

„Michał Woś bez immunitetu to początek procesu, który będzie bolesny dla ludzi byłej władzy. Bardzo bolesny” — napisał Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej. „Panowie, czas zapłaty za szkodzenie Polsce przyjdzie. Wcześniej niż sądzicie” — napisał były szef MSWiA Mariusz Kamiński, precyzując, że chodzi mu o Adama Bodnara i Donalda Tuska. „To co wyprawiają uśmiechnięci, w głowie się nie mieści. (…)” — napisał Patryk Jaki z Suwerennej Polski. „Panie Woś z dobroci adwokackiego serca radzę Panu powiedzieć w prokuraturze kto Panu kazał kupić Pegasusa. To może znacząco obniżyć karę” — napisał z kolei Roman Giertych. „Był pewien, że tamta władza nie skończy się nigdy. Teraz na własnej skórze pozna nową piątkę Kaczyńskiego: uchylenie immunitetu, zarzuty, akt oskarżenia, proces, wyrok” — napisał o Wosiu Krzysztof Brejza z Koalicji Obywatelskiej.