Podjęcie trudnej decyzji przez Igę Świątek: Co właściwie się stało?

Iga Świątek ma za sobą kolejny bardzo udany Roland Garros. Nie miała sobie równych i po raz czwarty triumfowała na tym wielkoszlemowym turnieju. W pokonała 6:2, 6:1 Jasmine Paolini. – Nie jestem zaskoczona wynikiem meczu. Ona dominuje w światowym tenisie i to potwierdziła – powiedziała w rozmowie z Eurosportem.

Oficjalnie: Iga Świątek wycofała się z turnieju w Berlinie. Wielu zastanawiało się, kiedy Iga Świątek wróci na korty. Mówiło się, że może wziąć udział w turnieju w Berlinie, na którym przygotowałaby się do lipcowego Wimbledonu. Wiemy już, że Polka nie wystąpi w tych rozgrywkach. Oficjalna strona turnieju przekazała, że liderka wycofała się z udziału. „Z powodu zmęczenia fizycznego i psychicznego po intensywnych dziewięciu tygodniach niestety muszę wycofać się z turnieju w Berlinie, aby odpocząć i zregenerować się” – cytuje słowa Świątek.

Tym samym Polka straciła szansę na pierwszy występ w tym turnieju. W poprzednim roku w Berlinie triumfowała Petra Kvitova. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15-23 czerwca. „Iga Świątek wycofała się z turnieju w Berlinie. Zero zaskoczenia niestety, po intensywnym Roland Garros trzeba odpocząć. Pytanie już tylko czy Iga zagra w ostatnim tygodniu przed Wimbledonem w jakiejś z imprez czy kolejny start to Wielki Szlem w Londynie” – zastanawia się Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Dzięki wycofaniu się z tych zawodów Świątek będzie miała więcej czasu na odpoczynek przed Wimbledonem, który rozpocznie się już 1 lipca. Dwa tygodnie po zakończeniu tego wielkoszlemowego turnieju Polka weźmie udział w igrzyskach olimpijskich, które odbędą się na kortach Rolanda Garrosa.