Niemcy przedstawiają wyjaśnienia w sprawie incydentu na granicy. Natychmiastowe oświadczenie służb

Popularne miejscowości przyciągają turystów swoim urokiem i różnorodnymi atrakcjami. W ostatnim czasie doszło do incydentu między niemiecką Policją Federalną i polską Strażą Graniczną, który został opisany jako sytuacja incydentalna.

Rozmowy między polską i niemiecką służbą

Według przekazanego komunikatu, Komendant Główny Straży Granicznej Robert Bagan prowadził rozmowy z Prezydentem Prezydium Policji Federalnej Dieterem Romannem. Tematem rozmów był incydent, do którego doszło w Osinowie Dolnym, gdzie niemiecka policja pozostawiła pięcioosobową rodzinę afgańskich migrantów, którym odmówiono wjazdu do Niemiec.

Sytuacja incydentalna

Szefowie obu służb potwierdzili, że zachowanie niemieckich policjantów nie odpowiadało przyjętym procedurom dotyczącym przyjmowania i przekazywania osób przez kraje sąsiednie. Niemiecka strona wyraziła ubolewanie z powodu zaistniałego zdarzenia, a kierownicy inspekcji Policji Federalnej w Niemczech zostali pouczeni, aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

W komunikacie podkreślono, że współpraca między polskimi i niemieckimi służbami będzie kontynuowana, a obie strony będą pracować nad rozwiązaniami w obszarze wzajemnej komunikacji. Bieżące informacje na temat sprawy zostaną udostępnione wkrótce.