Dramatyczna śmierć nad Bałtykiem - Plażowicze bezskutecznie próbowali uratować tonącego mężczyznę.

Do tragicznego zdarzenia w sobotę 29 czerwca rano w Miedzyzdrojach (województwo zachodniopomorskie) doszło, gdy 70-letni mężczyzna utonął w Morzu Bałtyckim. Z wody wyciągnęli go inni plażowicze.

Mimo przeprowadzonej reanimacji, mężczyzna nie przeżył. „Nie udało się uratować życia mężczyźnie, którego plażowicze wyciągnęli z Bałtyku w Miedzyzdrojach. Mimo prowadzonej reanimacji zmarł. Obecnie ustalamy tożsamość mężczyzny i okoliczności jego śmierci” – przekazała rzeczniczka prasowa zachodniopomorskiej policji, podinspektor Alicja Śledziona.

Na miejscu pojawił się także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 70-latek przebywał w miejscu niekontrolowanym przez ratowników. To pierwsze utonięcie w tym sezonie w województwie zachodniopomorskim.

Policja apeluje o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą

Policjanci po raz kolejny apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach akwenów. Podczas pierwszego weekendu wakacji bieżącego roku odnotowano sześć utonięć osób, w tym dwóch dzieci.

Z kolei od 1 kwietnia odnotowano 94 utonięcia osób w Polsce, natomiast od początku roku – 156. Zaznacza się, że czeka nas prognozowana fala upałów, które niewątpliwie będą zachęcały do kąpieli.

Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo i w największej mierze zależy ono od stosowania się do podstawowych zasad:

  • pamiętaj o swoich umiejętnościach pływackich i nie przeceniaj ich,
  • unikaj kąpieli po spożyciu alkoholu,
  • nie lekceważ ostrzeżeń przed niebezpiecznymi miejscami do kąpieli,
  • nadmierne opalanie się zwiększa ryzyko udaru słonecznego, a także dezorientacji na wodzie,
  • korzystaj z wyznaczonych miejsc do kąpieli i korzystaj z ratownika,
  • zachowuj ostrożność w przypadku silnego prądu wodnego czy wiatru.