Demokraci zaniepokojeni słabym występem Bidena w debacie prezydenckiej. Pojawiają się sugestie dotyczące zmiany kandydata.
Unikalny artykuł

Według informacji podanych przez CNN, dwóch wysokich rangą oficjeli Partii Demokratycznej wyraziło obawy dotyczące występu Bidena podczas debaty. Zwrócili szczególną uwagę na moment, kiedy Biden zgubił wątek podczas wypowiedzi na temat opieki zdrowotnej. Było więcej chwil, gdy prezydent na chwilę ucichł. Według rozmówców z CNN, Biden mimo zadania kilku ciosów Trumpowi, jak na przykład wspomnienie o jego relacji z gwiazdą filmów dla dorosłych, przegapił wiele okazji do skrytykowania Trumpa, zwłaszcza w kwestii aborcji.

Według nieoficjalnych opinii, głosy krytyki są jeszcze bardziej surowe. Pojawiły się nawet sugestie, czy nadal Biden powinien pozostać kandydatem Partii Demokratycznej. „Biden wygląda i brzmi fatalnie. Jest chaotyczny” – powiedział dziennikarzom osoba z administracji Bidena. „Przerażające” – skomentowała debatę inna osoba z Partii Demokratycznej. Jeden z demokratów pracujących przy kampanii stwierdził wręcz: „Mamy przerażenie”.

Podczas pytania Kamali Harris na temat występu Bidena, wiceprezydentka przyznała, że początek był „wolny”, aczkolwiek jej zdaniem Biden zakończył „stanowczo”. Harris przekierowała uwagę na Trumpa, podkreślając ogromny kontrast ze względu na kłamstwa Trumpa, również w kwestii aborcji.

Zmiana kandydata Partii Demokratycznej?

„Trudno przekonywać, że Biden powinien być kandydatem Partii Demokratycznej” – to kolejny głos ze sztabu prezydenta. Podobną opinię wyraził w studiu CNN dziennikarz Van Jones. Choć jak twierdzi, „uwielbia Bidena”, może nadszedł czas, aby ten rozważył swoją dalszą ścieżkę.

Konwencja Demokratów, na której nastąpi formalne wybranie kandydata na prezydenta, odbędzie się 19 sierpnia w Chicago. Jak na razie żaden poważny kandydat w walce o nominację demokratów nie wyłonił się. Podczas rozmowy z CNN padły nazwiska Gavina Newsoma, gubernatora Kalifornii, i Gretchen Whitmer, gubernatora Michigan.