Decyzja dotycząca Probierza wywołuje gwałtowne reakcje i może uderzyć w Lewandowskiego

Reprezentacja Polski słabo spisała się w dwóch meczach Euro 2024 i straciła już szansę na awans do fazy pucharowej. Pewne jest, że zajmie ostatnie miejsce w grupie i niewykluczone, że z zerowym dorobkiem punktowym.

Mimo to wielu ekspertów i kibiców twierdzi, że Michał Probierz powinien zostać na stanowisku selekcjonera. I takie samo zdanie wyraził Cezary Kulesza. Jeszcze przed wtorkowym meczem z Francją poinformował, że niezależnie od wyniku ostatniego starcia na Euro, w kolejnych miesiącach to Probierz będzie prowadził kadrę.

„Wierzymy w to, że wspólnie z selekcjonerem i jego sztabem, możemy jeszcze wiele osiągnąć” – powiedział prezes PZPN.

Na decyzję Kuleszy zareagowało już wielu dziennikarzy, kibiców i osób ze świata futbolu. „Nie było tutaj polemiki, „Bez niespodzianki”, „Bardzo dobra decyzja” – pisali w mediach społecznościowych .

Głos w sprawie zabrał też Cezary Kucharski, były agent piłkarski Roberta Lewandowskiego. Działacz skorzystał z okazji i po raz kolejny wbił szpilkę napastnikowi FC Barcelony, z którym pozostaje w otwartym konflikcie.

Doradził Probierzowi, co powinien zrobić, by odnieść sukces. Między słowami można wyczytać, że jedną z tych rzeczy jest… odsunięcie Lewandowskiego od składu. „Aby Michał osiągnął sukces w przyszłości z reprezentacją powinien zmieniać stosunek do RL i wrócić do zasad z poważnej piłki. Za zasługi to się dostaje medale i ordery, a nie miejsce na boisku” – napisał stanowczo na X.

A na tym nie zakończył. Dał też inną radę Probierzowi. „Po drugie wzmocnić swój sztab ludźmi mądrzejszymi od siebie” – dodał. Tym samym Kucharski po raz kolejny wbił szpilkę Lewandowskiemu.

Co więcej, po raz drugi w krótkim czasie. Miał też zastrzeżenia do jego postawy w meczu z Austrią (1:3). „Pewnie niewielu zwraca uwagę na takie gesty, ale ja tak! Nie podobało mi się, gdy Lewy wszedł na boisko, a Piotr Zieliński oddał mu opaskę kapitana. W tym meczu, a już zwłaszcza w takim momencie, gdy trzeba dać z wątroby, nie powinno się w ogóle określać hierarchii w drużynie” – pisał.

Kucharski i Lewandowski są skłóceni już od wielu miesięcy. Były agent miał grozić piłkarzowi, że ujawni informacje o jego domniemanych oszustwach podatkowych. Za milczenie oczekiwał aż 20 mln euro. Kapitan Biało-Czerwonych oskarżył go o szantaż i przedstawił nagranie ich rozmowy, w której miały paść wspomniane groźby. Proces w tej sprawie ruszył w lutym 2023 roku i trwa do dzisiaj.