Analitycy są przekonani, że Rainbow Tours ma potencjał na zysk równy 32%

Rainbow Tours prawie codziennie osiąga nowe szczyty notowań. W poniedziałek kurs poprawił historyczny rekord, a w kolejnych dniach doszło do lekkiej korekty. Pomimo tego analitycy uważają, że akcje tego touroperatora, które wzrosły już 25-krotnie w porównaniu z okresem pandemii, mają jeszcze potencjał wzrostowy.

Analitycy wskazują, że papiery Rainbow Tours są warte o jedną trzecią więcej od obecnego kursu. Wszyscy trzej specjaliści, którzy w ostatnim miesiącu wydali rekomendacje dotyczące akcji tego touroperatora, zalecili ich zakup. Adrian Górniak z Ipopemy Securities zauważa, że firma z powodu dobrej koniunktury w branży turystycznej może zwiększać przychody, jednocześnie utrzymując koszty w ryzach dzięki obniżkom cen paliwa lotniczego.

BM Bank Pekao podniósł cenę docelową dla akcji Rainbow Tours do 120 zł z poprzednich 60 zł, nadal rekomendując „kupuj”. Dane sprzedażowe wskazują, że nadchodzący sezon letni będzie dla firmy bardzo udany, a przychody wzrosną co najmniej o 20% w porównaniu z poprzednim rokiem.

Analityk Adrian Kowolik z firmy East Value Research podkreśla, że notowania Rainbow Tours mają duży potencjał wzrostowy. Spodziewa się, że w drugiej połowie roku firma będzie jedną z ciekawszych na warszawskiej giełdzie. W 2024 roku wyniki tego touroperatora powinny być dobre, choć sytuacja w 2025 roku budzi pewne wątpliwości.

Warto zauważyć, że polski rynek turystyczny zyskuje na wartości dzięki bogacącemu się konsumentowi, który staje się coraz bardziej skłonny do podróży zagranicznych. Zmiana polityki stołów procentowych powinna dodatkowo wspierać rozwój tego sektora. Mimo to Polacy nadal rzadziej niż inni wyjeżdżają za granicę, co wskazuje, że rynek ma potencjał wzrostowy.

Należy jednak pamiętać, że pozytywny scenariusz związany z Rainbow Tours jest obarczony pewnymi ryzykami. Inwestorzy powinni na bieżąco monitorować ryzyko geopolityczne, takie jak fale migracji lub konflikty zbrojne w popularnych regionach turystycznych, mogące utrudnić ruch lotniczy. Innym czynnikiem ryzyka jest cen paliwa lotniczego, które mogą ulec zmianie i wpłynąć na wyniki finansowe Rainbow Tours.

Analitycy podkreślają, że przyszłość Rainbowa zależy od decyzji Polaków dotyczących podróży zagranicznych oraz częstotliwości spędzania urlopów w kraju. Dlatego przyszły rok jest niepewny, a wyniki finansowe Rainbow Tours będą zależały od tych czynników – podsumowuje Górniak z Ipopemy Securities.