Niemcy kontra Szkocja: Wirtz bije rekord otwarcia Euro, okazując się szybszym od Lewandowskiego

Od samego początku meczu otwarcia Euro 2024 między Niemcami a Szkocją, gospodarze uzyskali dużą przewagę. Za szybką i kombinacyjną grą Niemców, Szkoci nie byli w stanie nadążyć. Przewaga reprezentacji Juliana Nagelsmana, ku radości kibiców wypełniających po brzegi stadion w Monachium, przełożyło się na rekordowe osiągnięcie jeśli chodzi o szybkość strzelenia goli w meczach otwarcia Euro.

Czytaj więcej Na piłkarskich mistrzostwach Europy w Niemczech wystąpią nie tylko najlepsi, ale i najlepiej zarabiający piłkarze. Jeden z nich zdecydowanie odstaje od innych. W ścisłej czołówce znajduje się Robert Lewandowski.

Euro 2024. Niemcy — Szkocja. Florian Wirtz najmłodszym strzelcem gola w meczu otwarcia Euro

Niemcy swojego pierwszego gola ze Szkocją strzelili już w 10. minucie, a zrobił to , gwiazda Bayeru Leverkusen. W całej historii piłkarskich mistrzostw Europy tylko raz zdarzyło się, by gol w meczu otwarcia został zdobyty szybciej. Jednocześnie, Wirtz strzelił gola we wcześniejszej minucie niż m.in. Robert Lewandowski podczas Euro 2012, który też jest w czołówce tego zestawienia. Rekordzistą meczów otwarcia jeszcze przez co najmniej cztery lata pozostanie Grek , który podczas Euro 2004 pokonał bramkarza Portugalii już w 7. minuce.

Czytaj więcej O mistrzostwo Starego Kontynentu zabiegają 24 reprezentacje. Najwyższe notowania mają Francuzi. Z kolei najwięcej warci są Anglicy. Polska plasuje się w drugiej dziesiątce. W tym roku wydatki sponsoringowe na futbol mogą jednak w naszym kraju spaść.

Niemcy — Szkocja. Rekord najszybciej strzelonych dwóch goli w meczu otwarcia Euro

Jak widać na powyższej liście, dwa najszybciej strzelone gole w historii meczów otwarcia Euro zostały strzelone w 12 minut. Już w premierowych mistrzostwach Europy, wtedy nazywanych Pucharem Narodów, Jugosławia strzeliła gola w 11. minucie, a Francja wyrównała już w 12. Jednak w meczu. Jednak w spotkaniu Niemcy — Szkocja pierwszy raz zdarzyło się, by przed upływem 20 minut meczu otwarcia Euro, jedna reprezentacja strzeliła dwie bramki. Gdy w doliczonym czasie pierwszej połowy, po golu z rzutu karnego, podwyższył na 3:0, stało się też jasne, że