64-letni kierowca na Podkarpaciu uderzył w drzewo i dachował, w wyniku wypadku są ranni

Według doniesień portalu we wtorek doszło do wypadku w miejscowości Jabłonica Ruska (woj. podkarpackie). Według wstępnych ustaleń po godzinie 14:00 kierowca samochodu osobowego stracił na łuku panowanie i zjechał z drogi. Następnie 64-latek uderzył bokiem pojazdu w wystający pień drzewa i dachował.

Jak poinformowała policja, nawierzchnia drogi była mokra, co mogło przyczynić się do zdarzenia. Na skutek tego poważnych obrażeń doznali kierujący i troje pasażerów, zostali oni przetransportowani do szpitala. Najbardziej poszkodowany pasażer został odtransportowany śmigłowcem do szpitala, jego stan, wstępnie, przez zespół ratownictwa medycznego, określony został jako ciężki. Jeden z pasażerów został zaopatrzony przez ratowników medycznych na miejscu – poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie, asp. Tomasz Hałka.

Portal sprecyzował, że łącznie ucierpiało pięcioro mężczyzn w wieku od 35 do 76 lat. Według doniesień dziennikarzy jedna osoba została ewakuowana przez strażaków OSP Nozdrzec bez użycia sprzętu hydraulicznego. Natomiast pozostałe osoby znajdowały się poza pojazdem.

Wypadek w Jabłonicy Ruskiej. Jedna osoba została ewakuowana bez użycia sprzętu

Rzecznik poinformował, że policja przeprowadzi oględziny, które pozwolą ustalić dokładną przyczynę zdarzenia. W wyniku prac służb droga była zablokowana.