Zwolnienia w amerykańskim banku spowodowane używaniem "urządzeń pozorujących aktywność zawodową"

Szczególnie w czasie w mediach społecznościowych pojawiało się wiele filmików o żartobliwym zabarwieniu, których autorzy prześcigali się w pomysłach na to, jak , gdy tak naprawdę zajmujemy się czymś innym. Dużym zainteresowaniem na popularnych platformach zakupowych cieszyły się wówczas m.in.

Jak informował ponad rok temu serwis spidersweb.pl, był najpopularniejszym produktem w kategorii myszy na polskim Amazonie. Z informacji przekazanych przez BBC wynika, że , działający na ponad 30 rynkach i posiadający ponad 70 milionów klientów na całym świecie, . Dwa lata temu spółka poinformowała o przyjęciu hybrydowego modelu pracy, w ramach którego zatrudnione w niej osoby od czasu do czasu mogły pracować z domu. wykazała, że mających „wywołać wrażenie aktywnej pracy”.

BBC podaje, że nie jest wiadome, dzięki czemu sprawa ujrzała światło dzienne, a także czy problem dotyczył właśnie osób pracujących zdalnie. – i nie toleruje nieetycznych zachowań – powiedziała rzeczniczka Wells Fargo, której słowa przytacza BBC. Amerykańskie media donoszą, że z tego powodu mogło zostać nawet .