Warszawa potwierdza swoją skuteczność jako wzór do naśladowania dla innych lotnisk - pasażerowie zyskają ogromne udogodnienie

Siemoniak podczas konferencji prasowej zapowiedział: W lipcu – pierwszego, ósmego i siedemnastego otworzymy trzy: w – powiedział.

„Mamy nadzieję, że wiele osób z tego skorzysta. Potrzeba ważnego biletu, zidentyfikowania się personelowi lotniska, upragniony wyjazd wakacyjny, konieczny wyjazd służbowy czy wyjazd do rodziny” – wytłumaczył szef resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Siemoniak dodał, że w sprawie Wyraził nadzieję, że „bez zbędnych komplikacji.

Jak podkreślił szef MSWiA, to wiceminister Tomasz Szymański był inicjatorem rozszerzenia projektu, który.

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Szymański poinformował podczas konferencji prasowej, że z tej formy uzyskania dokumentu, który umożliwia opuszczenie kraju, skorzystało – , ale również organizacyjnych mających na celu przekopiowanie tej dogodności na trzy lotniska międzynarodowe – dodał.

Tomasz Szymański wspólnie z wojewodami małopolskim, pomorskim oraz śląskim podjęli „błyskawiczne działania”, aby takie punkty paszportowe mogły powstać na kolejnych trzech lotniskach.

Jak dodał wiceminister, Trzy nowe punkty będą otwarte od poniedziałku do piątku.

Jak poinformował wiceminister, w celu uzyskania Następnie, osoba, która obsługuje danego pasażera, jest zobowiązana potwierdzić jego tożsamość w centralnym rejestrze dokumentów paszportowych.

W punkcie wykonane zostanie również Wnioski będą generowane w sposób elektroniczny, a wnioskujący złożą swój podpis również w formule elektronicznej.

Dzięki procedurze uzyskuje się Na podstawie indywidualnej decyzji okres ten może zostać skrócony.

20 kwietnia 2023 r. na Lotnisku Chopina w Warszawie otwarto punkt paszportowy MSWiA. Rok po tym wydarzeniu resort przekazał, że od otwarcia punktu wyrobiono 14 850 paszportów tymczasowych. W lipcu 2023 r. punkt ten wydał 1894 paszporty. Niewiele mniej dokumentów wystawiono w sierpniu 2023 r. – 1846.