Telefony, które emanują popularnością w Polsce

Czy telefony promieniują? Telefony jako urządzenia elektroniczne wydzielają – to fakt i nic dziwnego, że niektóre osoby mają z tego powodu spore obawy. Czy korzystanie z telefonu jest niebezpieczne i czy promieniowanie może wpłynąć negatywnie na nasze zdrowie? Aby zrozumieć to zjawisko, należy zacząć od podstaw, czyli współczynnika SAR.

Wartość współczynnika SAR, na przykład wydzielane przez telefony. Da się go odnieść do każdego urządzenia i w ten sposób stwierdzamy, że im mniejsza wartość W/kg (watów na kilogram), tym lepiej. Ustalono nawet prawny limit bezpieczeństwa, wynoszący 2 W/kg (dla telefonów). Nie jest to jednak żelazna granica – po jej przekroczeniu nic się nie stanie, a jak do tej pory nie przedstawiono żadnych dowodów, jakoby na przykład 3 W/kg miało szkodzić naszemu zdrowiu.

Które telefony promieniują? Samsung pod lupą

Na skutek coraz większej dyskusji na temat promieniowania telefonów, firma postanowiła sprawdzić, które telefony firmy Samsung promieniują najbardziej. Koreański producent tworzy najpopularniejsze urządzenia z Androidem, które są posiadane przez miliony osób na całym świecie. Czy ich zdrowie znajduje się w niebezpieczeństwie? Sprawdźmy to. Oto ranking przebadanych smartfonów Samsunga i współczynnik SAR:

  1. Mając w pamięci ustalony limit (2 W/kg) możemy zauważyć, że [].

Chociaż granica nie została przekroczona, wiele osób może mieć obawy dotyczące tego, czy korzystanie z tych telefonów jest bezpieczne. Okazuje się jednak, że jak najbardziej tak. Wspomniany limit i tak jest bardzo rygorystyczny, dlatego w tym wypadku nie ma powodów do zmartwień. Mając w kieszeni popularnego niegdyś S22, tym bardziej że wokół nas inne urządzenia promieniują znacznie mocniej.

Promieniowanie telefonów? Bez obaw

Samsungi to nie jedyne telefony, które zbliżyły się do granicy 2 W/kg. Jakiś czas temu przygotowałem zestawienie telefonów innych marek, spośród których []. To jeszcze więcej, a wciąż bezpiecznie. To nie wszystko. Inne urządzenia elektryczne, jak na przykład kuchenka mikrofalowa, mogą produkować jeszcze więcej promieniowania – nawet do 9 W/kg. Mimo wszystko nie rezygnujemy z nich, dlatego tym bardziej nie powinniśmy obawiać się smartfonów.