Reakcja Bonieka na mszę odprawioną w intencji reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski trafiła do wymagającej grupy, w której zmierzy się z Holandią, Austrią i Francją. Jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji na Euro 2024 Biało-Czerwoni otrzymali ogromny cios, bo Robert Lewandowski naderwał mięsień dwugłowy uda w trakcie spotkania z Turcją (2:1) na Stadionie Narodowym.

W związku z tym jego występ przeciwko Holandii jest wykluczony. Polska skazana jest na porażkę w meczu z Holandią, ale, cytuując klasyka: „jak trwoga, to do Boga!”. Z takiego założenia wyszedł Cezary Kulesza.

„Zaraz jedziemy do kościoła, żeby pomodlić się za naszą reprezentację. Cały zarząd, komisja rewizyjna i sponsorzy” – wyznał Kulesza w programie „Euro Insajder prosto z Hamburga!” na kanale Meczyki.pl.

Na te wieści błyskawicznie zareagował Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej za pośrednictwem mediów społecznościowych zacytował profil Meczyki.pl.

„Słuchaj Jezu jak Cię błaga lud, Słuchaj, słuchaj uczyń z nami cud…..” – napisał Boniek na portalu X. Dodał też dwa emotikony przedstawiające znak kciuka w górę.

Ostatecznie, jak poinformowali Bartłomiej Kubiak i Dominik Wardzichowski ze Sport.pl, Cezary Kulesza i inni przedstawiciele naszej federacji nie wzięli udziału we Mszy świętej.

„Jacek Bystron – przyp. red.] od razu przeprosił wszystkich wiernych i poinformował, że na Mszy ostatecznie zabrakło prezesa Cezarego Kuleszy i innych przedstawicieli z PZPN, których zatrzymały obowiązki narzucone przez UEFA” – czytamy w uzasadnieniu.

Mecz Polska – Holandia w ramach fazy grupowej Euro 2024 odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na Volksparkstadion w Hamburgu. Pierwszy gwizdek wybrzmi o godzinie 15:00. Zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo oraz aktualnego wyniku na naszej stronie internetowej Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.