Niespodziewane wydarzenie, które zaskoczyło polskich siatkarzy. Zdjęcia nie do pozazdroszczenia

Liga Narodów. Po pierwszym tygodniu rywalizacji polscy siatkarze zajmują piąte miejsce w tabeli. Biało-Czerwoni wygrali trzy spotkania, a w jednym przegrali. Nasz zespół ma zapewniony udział w turnieju finałowym, który odbędzie się pod koniec czerwca w Łodzi.

Polscy siatkarze dotarli do Japonii po ponad dobie podróży. W ciągu najbliższych dni będą rywalizować w Fukuoce. Ich grupowymi rywalami będą Bułgarzy, Turcy, Japończycy i Brazylijczycy.

Podróż do Japonii była długa i męcząca. Polacy lecieli z przesiadkami w Pekinie i Seulu, co spowodowało, że podróż trwała ponad 25 godzin. Jakub Kochanowski na swoim Instagramie relacjonował całą podróż i podał, że łącznie droga z Polski do hotelu w Fukuoce zajęła 25 godzin i 23 minuty.

Tomasz Fornal natomiast opublikował zdjęcie „padniętego” kolegi z drużyny w japońskim hotelu, który zasnął po męczącej podróży. „25 godzina meldujemy się w hotelowym pokoju” – napisał przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Ze względu na krótki czas na regenerację i dostosowanie się do azjatyckiego klimatu, Polacy nie będą mieli łatwo. Pierwszy mecz zaplanowano na wtorek 4 czerwca o godzinie 8.30 czasu polskiego, a ich rywalem będą Bułgarzy. Relacja na żywo będzie dostępna na Sport.pl i w aplikacji mobilnej.