Niemieckie proszki do prania przetestowane - teraz dostępne również w Polsce!

Niemiecka fundacja Stiftung Warentest przeprowadziła test detergentów do prania, a także pralek. Wyniki pokazują, że nie zawsze cena idzie w parze z jakością. Najlepszy proszek do prania dostępny jest także w Polsce – i kosztuje niewiele. W teście fundacji pierwsze miejsce zajął.

„Do naprawdę czystego prania nie potrzeba kolorowych płynów, fantazyjnych podkładek żelowych, nakrętek itp. – zwykły proszek do prania też sobie poradzi. Nawet drogie marki nie są wcale konieczne” – czytamy w komentarzu do testu. Według portalu chip.de najlepsze oceny zebrał detergent, który, ale dostępny jest także w polskich sklepach. Produkt zdobył „dobrą” punktację w niemal wszystkich kategoriach. Niższa ocena dotyczyła tylko kategorii ochrony tkanin. U naszych zachodnich sąsiadów z powodzeniem można go kupić przez internet i w stacjonarnych sklepach z chemią niemiecką za 2 kg.

Niemiecka fundacja przeprowadziła także test pralek: WU14UTA8 oraz WM14N2G3. Poza tym docenione zostały pralki Miele WWE 360 WPS oraz AEG L6FBG51470. Według fundacji najważniejsze przy wyborze pralki powinno być dla konsumenta zużycie wody. Istotną cechą może okazać się także głośność pracy tego sprzętu. To pozwala na kontrolę zużycia energii i wody oraz komfortowe użytkowanie pralki.

Stiftung Warentest

Stiftung Warentest to fundacja założona przez rząd w 1964 roku, która cały czas cieszy się społecznym zaufaniem wśród konsumentów.