Nastał czas. Ktoś nowy z ogromną chęcią rywalizacji z Adamem Buksem, obecnym mistrzem kraju!

Adam Buksa ma za sobą niezwykle udany mecz przeciwko reprezentacji na Euro 2024. Zastąpił w wyjściowym składzie Roberta i już w 17. minucie wpisał się na listę strzelców.

W piłce klubowej za Buksą natomiast był niezwykle udany sezon w Antalyasporze, do którego był wypożyczony z RC Lens. Polak w 35 występach zdobył 16 bramek. Do francuskiego klubu nie miał jednak dobrego wejścia w sezonie 2022/23 i wiele wskazuje na to, że znowu może zmienić klub.

Według doniesień portalu Buksa znalazł się na celowniku jednego z najlepszych klubów w Danii – FC Midtjylland, który w zakończonym niedawno sezonie został mistrzem kraju i celuje w sukcesy także w Lidze Mistrzów. Najpierw muszą jednak do niej awansować po eliminacjach, dlatego zespół szuka kolejnych wzmocnień.

FC Midtjylland to nie jedyny klub, który interesuje się reprezentantem Polski. Niedawno media informowały o zainteresowaniu m.in. Besiktasu czy Trabzonsporu. Dobrymi występami na Euro może jeszcze poprawić swoje notowania wśród skautów.

Zanim jednak wybór nowego pracodawcy, przed Adamem Buksą kolejne mecze na mistrzostwach Europy. Już w piątek 21 czerwca biało-czerwoni zagrają z Austrią na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Cztery dni później czeka ich starcie przeciwko Francji. Polacy wciąż mają szansę na wyjście z grupy.