"Mroczny pałac" ponownie dostępny na rynku nieruchomości. Wcześniej był już własnością prywatną

W latach 90. XX wieku budynek sprzedano, a . Plan jednak nigdy nie został zrealizowany, a obiekt wrócił do Skarbu Państwa. Przetarg na wyjątkową nieruchomość, w której dawniej mieścił się , ogłosił Starosta Świdnicki.

Budynek znajdujący się w Mokrzeszowie (wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim, w gminie Świdnica) i znajduje się na działce w środkowej części wsi, tuż obok drogi krajowej nr 35. Budynek został wpisany przed laty do . „W pobliżu granic nieruchomości od strony wschodniej przebiega sieć wodociągowa, kanalizacyjna, energetyczna i gazowa. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do utwardzonej drogi publicznej” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez powiat świdnicki.

jednak . Przetarg odbędzie się 31 lipca 2024 roku w Starostwie Powiatowym w Świdnicy. Jednak uczestnicy, którzy chcą w nim wziąć udział, muszą wpłacić .

Budowę szpitalnego gmachu, nazywanego potocznie pałacem, ukończono w 1886 roku. W okresie I wojny światowej budynek został przeznaczony na szpital dla pilotów. W latach 1918-1939 r. przekształcono go na sanatorium. , kiedy to w budynku miał znajdować , którego celem miało być wyhodowanie niemieckiej rasy panów.

Po wojnie w budynku funkcjonowały szkoły rolniczo-ogrodnicze, Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Rolniczego oraz Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Kadr Administracji Państwowej. Prywatny właściciel chciał w jego miejscu otworzyć luksusowy hotel. Z planów jednak nic nie wyszło, .