Media: Mocny talent z polskiej ligi wkrótce może zmienić klub. Nieoczekiwany wybór drogi

Warta Poznań zaliczyła bardzo dobry początek rundy wiosennej, ponieważ w czterech meczach zdobyła osiem punktów. Niespodziewanie w połowie kwietnia w spotkaniu „o sześć punktów” pokonała u siebie (1:0), a tydzień później potwierdziła formę zwycięstwem ze Stalą Mielec (5:2). Na koniec drużyna przegrała jednak trzy starcia z rzędu i ostatecznie zabrakło jej punktu do utrzymania w I lidze.

Gwiazdor Warty Poznań może odejść. Niespodziewany kierunek. Od dłuższego czasu wiadomo, że Warta przystąpi do nadchodzących rozgrywek z nowym trenerem, ponieważ z końcem czerwca wygasa kontrakt Dawida Szulczka. Nie można jednak wykluczyć, że zespół nie zagra na jesień w I lidze. „Jeśli Warta wróci do Poznania, gwarantuję dalszą budowę i wsparcie klubu. Bez stadionu nie jestem w stanie tego zrobić” – okazuje się, że to nie jest jedyny problem poznańskiego klubu.

Dziennikarz Piotr Koźmiński zdradził, że może on niebawem stracić największą gwiazdę. „Z tego, co słyszę, Kajetan Szmyt może zagrać w Rumunii. Zainteresowanie ze strony CFR Cluj. Polak miałby zastąpić tam ich skrzydłowego Otielo. Kwota transakcji około 500 tysięcy euro. Ciekawy jestem, jak się ten temat rozwinie” – oznajmił.

Obecnym trenerem drużyny jest Dan Petrescu, który w latach 2005-06 prowadził Wisłę Kraków. „Mocno nieoczywisty kierunek” – napisał w komentarzu Emil Kot, który pracuje jako trener w akademii AFC Wimbledon. I trzeba mu przyznać rację, gdyż w przeszłości 22-latek był obserwowany przez większe kluby m.in. Real Valladolid czy Antalyaspor, gdzie zimą mógł spotkać się z Jakubem Kałuzińskim oraz.

CFR Cluj zajął w niedawno zakończonym sezonie drugie miejsce w rumuńskiej I lidze. Do triumfatora FCSB stracił trzy punkty. Przez ostatnie lata Cluj zdominowało jednak rozgrywki ligowe, a w latach 2018-22 pięciokrotnie zdobywało tytuł. Łącznie mogło świętować mistrzostwo Rumunii aż osiem razy. Co roku rywalizuje również w europejskich pucharach, natomiast do jego największych sukcesów należy finał Pucharu Intertoto z 2005 roku czy dojście do 1/16 finału LE w sezonach 12/13 oraz 19/20.