Kursy walut. Aktualne ceny euro, dolara i franka z dnia 31 maja.

Kurs w piątek po godz. 8:00 wynosił Oznacza to wzrost notowań amerykańskiej waluty na tle polskiej. Notowania w tej parze jeszcze w czwartek popołudniu utrzymywały się na poziomie 3,94 zł.

Podobny trend był zauważalny w przypadku eurozłotego. Wspólna waluta w piątek rano kosztuje , czyli więcej niż jeszcze w czwartek ok. godz. 18:00 (wówczas 4,27 zł).

Podobnie wyglądają notowania polskiej waluty w relacji do waluty szwajcarskiej. , przy czym dzień wcześniej kurs wynosił 4,36 zł.

Ostatnich kilka dni kurs złotego odnotowywał rekordowo mocną pozycję. Jeszcze w środę za euro należało zapłacić 4,25 zł, za dolara 3,91 zł, natomiast za franka 4,29 zł.

Europejska waluta była na tle polskiej najtańsza od ponad czterech lat, szwajcarska od ponad dwóch, natomiast amerykańska kosztowała najmniej od początku bieżącego roku.

Natomiast należy pamiętać, że czwartek w Polsce był dniem wolnym od pracy, co wpłynęło na płynność na rynku. Efekt święta i przerwy w transakcjach mógł wpłynąć tymczasowo na obniżenie notowań złotego. Ten jednak ma , o czym przekonują ekonomiści z polskich oraz zagranicznych banków w swoich długoterminowych prognozach.