Kilkadziesiąt pożarów w Grecji. Akcja gaśnicza przeciwstawia się gwałtownym pożarom.

Na wyspie Andros na Morzu Egejskim, ponad strażacy wspierani przez dwa samoloty i pięć śmigłowców gaśniczych, walczą z pożarem. W związku z zagrożeniem mieszkańcy czterech miejscowości na wyspie zostali ewakuowani. Pożar nie dotarł jeszcze do popularnych kurortów turystycznych na wyspie.

W sobotę strażakom udało się ugasić pożar lasu na Salaminie, położonej w Zatoce Sarońskiej na zachód od Aten. Według greckich meteorologów pojawienie się pożarów już w pierwszej połowie czerwca jest związane z wczesniejszym nadejściem gorącego i suchego powietrza oraz silnych wiatrów.

Alarm w Grecji. Nadchodzą katastrofalne pożary i upały.

„To będzie trudny sezon” – stwierdzają strażacy. Ewakuacja blisko Aten. Straż pożarna ostrzega, że z powodu silnego wiatru i wysokich temperatur, zagrożenie pojawiania się kolejnych pożarów utrzyma się co najmniej do niedzieli.

Pożary w Grecji. Władze uruchamiają wakacyjne bony.

W piątek 55-letni mężczyzna zmarł w szpitalu w wyniku obrażeń odniesionych podczas pożaru w regionie Ilia na półwyspie Peloponez. W ubiegłym tygodniu dziesiątki osób mieszkających niedaleko Aten zostały zmuszone do opuszczenia swoich domów z powodu zagrożenia pożarami. W 2023 r., pożary lasów zmusiły ok. 19 tys. osób do opuszczenia wyspy Rodos, a 20 osób zmarło w wyniku pożarów, które trwały wówczas w północnych regionach Grecji.