Gigantyczna kwota transferowa - Gwiazda Rakowa na celowniku! Rekordowa transakcja na horyzoncie

Raków Częstochowa ma za sobą niezbyt udany sezon. Z tego powodu doszło do zmiany trenera, Dawida Szwargę zastąpił wracający pod Jasną Górę Marek Papszun.

A należy też spodziewać się dużej aktywności klubu na rynku transferowym. Raków Częstochowa może stracić gwiazdę. „Bardzo blisko sfinalizowania transferu” – Mam nadzieję, że za 8 mln euro to sprzedamy zawodników. Nie określamy sobie jakiejś konkretnej kwoty na transfery. Na pewno nie będziemy chcieli przepłacać, negocjacje będą teraz zdecydowanie mocniej prowadzone. Będziemy szukali okazji rynkowych. I bardzo możliwe, że częstochowianie niebawem faktycznie zarobią ogromne pieniądze.

Od dłuższego czasu spekuje się o odejściu z klubu Vladana Kovacevicia. Według ustaleń dziennikarza Luki Bendoniego bramkarz niebawem przejdzie do zespołu, który dopiero co został mistrzem swojego kraju i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Mistrzów. „Sporting CP jest bardzo blisko sfinalizowania transferu bramkarza Vladana Kovacevica z polskiej drużyny Raków za kwotę około 7 mln euro, spodziewane są testy medyczne” – napisał na Twitterze. Wcześniej informował o tym portugalski portal bolanarede.pt.

Vladan Kovacević może pobić transferowy rekord Rakowa Częstochowa. Gdyby 26-latek faktycznie odszedł za 7 mln euro, byłby to rekord transferowy Rakowa. Dotychczas najwięcej zarobiono na sprzedaży Kamila Piątkowskiego, który latem 2021 r. odszedł do RB Salzburg za 5 mln euro.

Sporting szuka nowego bramkarza, gdyż niebawem odejdzie doświadczony Antonio Adan. Portugalczycy mogli przyjrzeć się Kovaceviciowi chociażby wtedy, gdy grali z Rakowem w fazie grupowej Ligi Europy. „Pasuje do wyobrażeń Rubena Amorima (trener Sportingu – red.) na temat roli bramkarza, ponieważ ma dobry refleks i wie, jak grać nogami” – czytamy na stronie bolanarede.pt.

W ostatnim sezonie Vladan Kovacević rozegrał 47 meczów w barwach Rakowa Częstochowa. 17 razy zachował czyste konto, w pozostałych spotkaniach przepuścił 52 bramki.