Czy warto wypełniać ankiety online? Potencjalne zarobki i czego należy unikać

Czy wiesz, co jest w nas najbardziej cenne dla przedsiębiorców i usługodawców? Nasze dane, ale również informacje o potrzebach zakupowych. W ten sposób firmy zyskują wiedzę na temat tego, jakie produkty wypuszczać na rynek, z których zrezygnować i jak tworzyć skuteczne kampanie marketingowe. Duże firmy płacą olbrzymie pieniądze za profesjonalne badania marketingowe, które wykonywane są przez firmy płacące za wypełnianie przez klientów ankiet online.

Z pewnością spotkałeś się z prośbami o wypełnienie ankiety np. na temat produktów spożywczych albo odwiedzanych portali, dzięki której mogłeś wziąć udział w loterii. W polskim internecie działa wiele stron internetowych, które Przede wszystkim, musisz zarejestrować się na wybranej stronie. Dostępne są również aplikacje mobilne, które oferują wypełnianie ankiet.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie testu, który pozwala na określenie „twoich” tematów. Musisz również podać swoją płeć i wiek. W ten sposób, firma zarabiająca na ankietach, jest w stanie cię zaklasyfikować do odpowiedniej grupy konsumentów. O dostępnych nowych ankietach dowiadujesz się zazwyczaj z maili, które są automatycznie do ciebie wysyłane, gdy coś się pojawi w panelu.

Próg wejścia do zarabiania w ten sposób jest bardzo niski. Nie trzeba wykazywać się żadnymi konkretnymi umiejętnościami. Wystarczy się zarejestrować i… przejść do działania. Najważniejszy jest jednak wybór strony, na której będziemy wypełniać nasze ankiety online. Trzeba sprawdzić, czy firma działa legalnie i jakie są o niej opinie w internecie.

Niestety, istnieją też podmioty, które wykorzystują pracę zarejestrowanych osób, jednocześnie nie przelewając im żadnych pieniędzy. Musisz zatem i nie zaczynać współpracy z pierwszą lepszą stroną. Może cię to kosztować czas, ale też wiąże się z darmowym odstąpieniem danych konsumenckich. A jak wspominaliśmy, są one bardzo cenne.

Większość firm zarabiających na ankietach online ma tzw. PayPala i Revoluta. Sprawdź dokładnie, czy nie musisz się liczyć z dodatkowymi prowizjami przy przelewie tych pieniędzy na zwykłe konto. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i . Jeśli strona przy rejestracji obliguje cię do wpłacenia nawet kilku złotych, zrezygnuj z niej. Wypełnianie ankiet online jest zupełnie darmowe, jeśli jest nadzorowane przez legalną firmę.

Oszuści mogą także chcieć wyłudzić twoje najważniejsze dane osobowe, do których zalicza się . Nie podawaj ich pod żadnym pozorem. Do wypełniania ankiet jest to zupełnie niepotrzebne. Strony, które działają legalnie i mają najlepsze opinie, to m.in. SWPanel, Pawns.app i Opinie.pl. Te na pewno są bezpieczne, ale jest również kilka innych serwisów tego typu. Dlatego nie musisz się decydować na konkretnie te trzy — sprawdź też inne opcje.

Ile możesz dorobić wypełniając ankiety online?

Przechodzimy do odpowiedzi na najważniejsze pytanie. Wiele zależy od konkretnego serwisu. W przypadku z SWPanel można zarobić do 400 złotych miesięcznie, ale w przypadku Pawns.app nawet i 1000-1400 zł. Jednak tutaj ankiety są w języku angielskim (poziom B1-B2 zupełnie wystarczy). Są też jednak takie strony, na których nie zarobisz więcej niż 12 złotych.

Musisz mieć na uwadze to, że nie do wszystkich ankiet będziesz się kwalifikować: np. jako czterdziestoletni mężczyzna nie zostaniesz poproszony o wypełnianie ankiety kierowanej do trzydziestoletnich kobiet. Jeśli w danym miesiącu to będzie główna tematyka ankiet, to nie zarobisz zbyt wiele. Pamiętaj, że może być o dodatkowym źródle dochodu: warto zaczerpnąć na ten temat informacji.

Przychody takie traktowane są jako „przychody z innych źródeł” i stosuje się do nich stawkę podatkową w wysokości 17 proc. Podsumowując, wypełnianie ankiet może być prostym i wygodnym sposobem na dorobienie pewnej kwoty. Jeśli będziesz współpracować z kilkoma serwisami, możesz uzyskać realnie do 1000 zł, od którego będziesz musiał odprowadzić 17 proc. podatek. Do ciebie należy decyzja, czy czas poświęcany na ankiety jest w tym aspekcie opłacalny.