Cash zdecydował ominięciu Lewandowskiego na rzecz innego Polaka. Okrzyknięty przez niego jako "najlepszy, z jakim grałem".

Matty Cash od początku kariery występuje w angielskich klubach. W 2020 r. trafił do występującej w Premier League Aston Villi, natomiast rok później zadebiutował w reprezentacji Polski. Dzielił zatem szatnię z kilkoma bardzo dobrymi piłkarzami. I wskazał, który z nich jest najlepszy.

Matty Cash wybrał najlepszego piłkarza, z którym grał. „Jest niesamowity” W pierwszym sezonie Casha w Aston Villi największą gwiazdą zespołu był Jack Grealish, który potem został sprzedany za 117,5 mln euro do Manchesteru City. Natomiast w polskiej kadrze obrońca gra choćby z Robertem Lewandowskim, mającym status niekwestionowanej gwiazdy futbolu. Jednak żaden z tych dwóch piłkarzy nie wywarł na nim największego wrażenia.

„Piotr Zieliński jest niesamowity, prawdopodobnie to najlepszy piłkarz, z jakim grałem. (…) Grealish w Aston Villi był fantastyczny, w przypadku Lewandowskiego jego osiągnięcia mówią same za siebie. Ale stawiam na Zielińskiego” – powiedział Cash w rozmowie z talkSPORT. Prowadzący byli tym wyraźnie zaskoczeni.

Pomocnik nie potrzebował wiele czasu, aby zaimponować Cashowi. „Kiedy tam (na zgrupowanie kadry – red.) pojechałem i go zobaczyłem, pomyślałem: 'wow’. Nie oglądam zbyt wiele włoskiej piłki, więc nie widziałem go wcześniej, chociaż wiedziałem, że gra w Napoli. Ale Zieliński jest dla mnie najlepszym, z jakim grałem” – wyznał 15-krotny reprezentant Polski.

Matty Cash wskazał cel reprezentacji Polski na Euro 2024. Sam jej nie pomoże 26-latek jako cel Polaków wskazał wyjście z grupy. Podkreślał, że ze względu na wymagających rywali (Francja, Holandia, Austria) nie będzie to proste, ale przypomniał, że już na mundialu w Katarze Polsce udało się awansować z trudnej grupy (Argentyna, Meksyk, Arabia Saudyjska).

Jeśli reprezentacja Polski osiągnie sukces na mistrzostwach Europy, to Cash nie będzie miał w tym udziału, gdyż Michał Probierz nie powołał go do szerokiej kadry na turniej.

Zaskoczenia nie kryli też najbliżsi 26-latka.