Arkadiusz Milik z miejsca na Euro! Ogromny zaskoczenie o jego powrocie

Kiedy Michał Probierz wystawił na mecz towarzyski z Ukrainą duet napastników złożony z Arkadiusza Milika i Adama Buksy, wydawało się, że to oni walczą o ostatnie wolne miejsce w reprezentacji Polski na Euro. Ten wewnętrzna rywalizacja rozstrzygnęła się dość szybko, praktycznie bez walki. Milik stracił turniej przez kontuzję.

Milik jednak obecny na Euro To już drugie mistrzostwa Europy, na których nie będzie Arkadiusza Milika. Poprzedni turniej o tytuł najlepszej drużyny narodowej Starego Kontynentu musiał opuścić przez kontuzję kolana. Kilka dni temu Milik przeszedł zabieg artroskopii kolana. Na szczęście przebiegł on bez problemu, nie było żadnych komplikacji czy powikłań. Po operacji może w pełni skupić się na rehabilitacji. W Juventusie liczą, że będzie gotowy w drugiej połowie lipca. Wtedy turyńczycy zaczną okres przygotowawczy przed nowym sezonem.

Ale w najbliższych dniach Milik nie będzie tylko troszczył się o swoje kolano, ponieważ znalazł czas, żeby zostać ekspertem telewizyjnym. Dyrektor TVP Sport Jakub Kwiatkowski poinformował w mediach społecznościowych, że napastnik pojawi się w studiu stacji ze stadionu przy okazji meczu Polski z Austrią, który odbędzie się w piątek na Olympiastadion w Berlinie.

Świeże spojrzenie Milika na kadrę Probierza z pewnością wzbogaci studio TVP. Tym bardziej że miał okazję z bliska przyjrzeć się jego pracy i poznać jego filozofię futbolu. Poza tym Milik wpisuje się w turniejową strategię TVP, gdzie postawiono na znanych, czołowych reprezentantów Polski ostatnich lat.

Ekspertami stacji na Euro zostali m.in. Łukasz Fabiański, Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski, którzy stanowili trzon kadry chociażby na pamiętnym Euro 2016. Ich dobre relacje z Kwiatkowskim z pewnością ułatwiły transfery.

Mecz Polska – Austria w piątek o godzinie 18:00.