Niewłaściwa korekta gminy może zniwelować korzyści z ulgi termomodernizacyjnej - jak jej uniknąć?

Podatkowa ulga na fotowoltaikę to temat, który często budzi zainteresowanie wśród mieszkańców gmin. Okazuje się, że wiele osób może skorzystać z ulgi na instalację fotowoltaiczną, ale istnieją pewne warunki, które trzeba spełnić.

Jednym z istotnych kryteriów jest skorygowanie zeznań rocznych o wydatek związany z fotowoltaiką. Jeśli gmina nie wprowadzi poprawek do rozliczeń, to mieszkańcy nie będą mieli możliwości skorzystania z ulgi.

Interpretacja ogólna z 2 maja 2024 r. nr PT1.8101.1.2023 precyzuje, że gmina musi dostosować rozliczenia podatników, aby ci mogli zachować ulgę. Jest to istotne, ponieważ ulga podatkowa może stanowić istotne wsparcie finansowe dla osób decydujących się na inwestycję w fotowoltaikę.

Małgorzata Samborska, doświadczony doradca podatkowy i partner w firmie Grant Thornton, potwierdza, że skorygowanie zeznań podatkowych jest kluczowym elementem zabezpieczającym ulgę dla mieszkańców gmin.

Dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej może przynieść wiele korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla portfela inwestora. Dlatego warto skonsultować się z ekspertem w zakresie podatków, aby prawidłowo skorzystać z ulgi podatkowej i uniknąć ewentualnych problemów w przyszłości.