W niedzielę 2 czerwca około godziny 17:30 w centrum Katowic wykoleił się tramwaj. Ruch tramwajów kursujących między Katowicami a Chorzowem został całkowicie wstrzymany. Policja poinformowała o pierwszych ustaleniach w tej sprawie.

W Katowicach wykoleił się tramwaj. Motorniczy w ciężkim stanie trafił do szpitala

Do zdarzenia doszło na rondzie imienia generała Józefa Ziętka, nieopodal „Spodka”. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przekazała na Facebooku, że tramwaj wypadł z torów, wykoleił się i uderzył w słup trakcyjny. Według policji doszło do tego, ponieważ motorniczy stracił panowanie nad pojazdem. Zdaniem funkcjonariuszy prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie motorniczego. Policjanci poinformowali, że motorniczy w ciężkim stanie trafił do szpitala. Rannych zostało też sześciu pasażerów tramwaju. Portal przekazał, że nie wiadomo na razie, w jakim stanie są poszkodowane osoby. Obecnie trwa diagnozowanie ich urazów.

Katowice. Utrudnienia w ruchu po wykolejeniu tramwaju. Policja bada przebieg zdarzenia

W pobliżu ronda, na którym wykoleił się tramwaj, występują utrudnienia w ruchu. Droga jest nieprzejezdna na odcinku od skrzyżowania ul. Misjonarzy Oblatów do ronda imienia generała Ziętka. Funkcjonariusze kierują samochody na objazdy. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach poinformowała, że na miejscu zdarzenia pracują służby pod nadzorem prokuratora. Policjanci ustalają szczegółowy przebieg i okoliczności całego zajścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *