Zmieniona miejscowość Popularne miejscowości Nawałnica i gradobicie, które przeszły przez Wielkopolskę doprowadziły do zalania terminalu na poznańskim lotnisku Ławica. Na skutek zdarzenia pojawiły się problemy z obsługą pasażerów, a część lotów została opóźniona.

Trwa seria ulew w Wielkopolsce. Na skutek niedzielnych opadów doszło do zalania terminalu lotniska Poznań-Ławica. Jak informuje portal wpoznaniu.pl ulewa znacząco utrudniała pracę na Ławicy. Duża ilość wody na lotnisku spowodowała, że obsługa nie mogła wykonywać swoich obowiązków. O potężnych ulewach poinformowało również poznańskie lotnisko. – Ogromne opady deszczu. Systemy irygacyjne nie dawały rady. Do tego wyładowania atmosferyczne potężnie utrudniały pracę obsługi naziemnej – poinformował portal wpoznaniu.pl Błażej Patryn, rzecznik poznańskiego portu lotniczego na Ławicy. Wyładowania atmosferyczne spowodowały, że pracownicy odpowiedzialni za transport bagażów musieli przerwać swoje obowiązki, gdyż ilość wody uniemożliwiała wykonywanie dalszej pracy. Jak donoszą media, nawałnica nie spowodowała większych strat materialnych. Doszło jednak do kilku opóźnień lotów startowych.

Nawałnice w Wielkopolsce

Masowe podtopienia i zalania. W niedzielę ze szczególnie trudną sytuacją pogodową zmagali się mieszkańcy Wielkopolski. W miejscowości Kościelna Wieś woda w niektórych miejscach sięgała nawet jednego metra. Ulewa spowodowała liczne podtopienia i zalania. W akcji ratowniczej wzięła udział setka strażaków. Straż pożarna przekazała informację o 65 zgłoszeniach z całego regionu w związku z intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej z nich wpłynęło z powiatów konińskiego, ostrowskiego i jarocińskiego.

Rozszerzone alerty pogodowe

Osiem województw zagrożonych. Nad Polską wciąż krążą ulewy i niebezpieczne burze. Według najnowszej aktualizacji alerty pogodowe RCB oraz IMGW obowiązują w ośmiu województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, opolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim oraz podlaskim. W związku z niepewną sytuacją pogodową na terenie całej Polski warto śledzić komunikaty wydawane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Burzom często towarzyszy silny grad, na który także trzeba zwracać szczególną uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *